Kredyt konsolidacyjny. Opłaca się z niego skorzystać?

Osoby, które spłacają kilka kredytów i pożyczek w bankach, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w czasach, kiedy rosną wydatki domowe, a stopy procentowe są podnoszone, dużym wyzwaniem może być ich terminowe regulowanie.

kredyt konsolidacyjny - opłaca się z niego skorzystać
Kredyt konsolidacyjny. Opłaca się z niego skorzystać? Źródło: gdziepokredyt.blogspot.com

Kilka rat - a jeżeli są to kredyty z oprocentowaniem zmiennym, to jeszcze rata jest większa niż na początku spłaty kredytu – opłaty domowe, abonamenty, to wszystko sprawia, że z każdym miesiącem wydatki w budżecie domowym, z powodu inflacji, stanowią coraz większą część.

Jeżeli mimo wszystko dajemy sobie „jakoś” radę, to wszystko ok. Gorzej, kiedy stan finansów powoduje, że może zabraknąć na zapłatę rachunków lub czynszu czy musimy wybierać co zapłacić w tym miesiącu, rachunków za prąd czy ratę.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Jedyne to zwiększenie dochodów lub zmniejszenie wydatków. Ten pierwszy sposób nie jest trudny do zrealizowania, ale nie zawsze możliwy. Drugi jest bardzo konieczny i niezbędny. Może być również wspomożony przez konsolidację i kredyt konsolidacyjny.

Dzięki konsolidacji zamiast kilku rat, do spłaty będziemy mieli tylko jedną

Kredyt konsolidacyjny znajdziesz w zasadzie w każdym banku. Jak go uzyskać? Procedura kredytowa jest praktycznie taka sama, jak w przypadku każdego innego kredytu. Wymagana jest zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa w BIK.

Z bankami w sprawie konsolidacji można skontaktować się poniżej:

Jeżeli będzie to duża kwota kredytu i długi czas kredytowania, to musimy liczyć się z tym, że banku wymagał wniesienia zabezpieczenia, może to być np. wykupione ubezpieczenie, poręcznie osób trzecich, a niekiedy – przy kredytach konsolidacyjnych hipotecznych – będzie to hipoteka na nieruchomości.

Po co konsolidować kredyty w banku?

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny? Przede wszystkim kiedy chcemy „pozbyć się” zbyt dużej liczby zobowiązań. Ale najważniejsze jest to, że można zmniejszyć ratę dzięki dłuższemu kredytowaniu. To sprawi, że mniejsza nowa rata, to i mniejsze wydatki. Ale...

Jednak pamiętajmy, że jest to nowy kredyt, a to oznacza koszt kredytowy i większy koszt odsetkowy, im dłużej kredyt będzie spłacany.

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny, w pierwszym kroku należy do banku przekazać co zamierzamy skonsolidować i podliczyć, jaki kredyt będzie potrzebny. Jeżeli przejdziemy pozytywnie wszystkie procedury i analizę kredytową, to kredyt zostanie przyznany. Bank nie przeleje jednak pieniędzy na nasze konto, tylko spłaci bankowych wierzycieli. I dzięki temu będziemy mieli tylko 1 kredyt i 1. mniejszą miesięczną płatność.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ekspresowa pożyczka pozabankowa na raty

Pożyczka gotówkowa? Koszt pożyczki, całkowita kwota do zapłaty

Najtańszy kredyt gotówkowy jaki bank?