Oferty kredytów konsolidacyjnych. Wyłącznie banki

Porównanie kredytów konsolidacyjnych to podstawowa i pierwsza rzecz, którą musimy zrobić wyszukując odpowiedni kredyt na skonsolidowanie kredytów w bankach. Przecztaj jak przenieść kredyty i pożyczki do innego banku i dlaczego warto skonsolidować kilka kredytów w jeden nowy kredyt konsolidacyjny.

oferty kredytów konsolidacyjnych

Jeżeli masz wiele kredytów i pożyczek, to Twoje zobowiązania można połączyć w jeden kredyt. To właśnie konsolidacja kredytowa, czyli kredyt konsolidacyjny w banku. Jak dostać kredyt konsolidacyjny? Należy się oczywiście skontaktować z bankiem. Po podpisaniu umowy kredytowej, bank spłaca Twoje dotychczasowe kredyty i pożyczki (w bankach i SKOK-ach).

Raty, które dotychczas płaciłeś są zastępowana jedną ratą (ponieważ masz tylko jeden kredyt).

Zwróć uwagę jednak na to, że:

  • kredyt konsolidacyjny to nowa koszty kredytowe: prowizja, odsetki, opłaty dodatkowe,
  • zmniejszenie raty kredytowej jest możliwe przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu, a to się wiąże z większymi odsetkami od pożyczonego kapitału (im dłuższy okres kredytowania, tym droższy kredyt).

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego spłacisz pożyczki i kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, jak również kredyt mieszkaniowy i karty kredytowe i pożyczki w ROR.

Oferty kredytów konsolidacyjnych

Zapoznaj się z propozycjami banków i wybierz najlepszy kredyt.

Sprawdź również: Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych - raty, koszty oraz banki i kredyty, pożyczki gotówkowe.

Co daje w głównej mierze konsolidacja kredytów?

Ważne, aby pamiętać, że konsolidacja kredytów to możliwość poprawy płynności finansowej poprzez zmniejszenie raty. Część wydatkowa w domowym budżecie jest wówczas mniejsza o różnicę pomiędzy wysokością nowej raty, a sumą rat skonsolidowanych zobowiązań.

Ale zmniejszenie raty, zwłaszcza o 20-30%, wiąże się z wydłużeniem czasu spłaty, a tym samym zwiększa się koszt zapłaconych odsetek. Co to oznacza? Oczywiście zwiększenie się zadłużenia: całkowita kwota zadłużenia = kwota kredytu + całkowity koszt.

Nie jest to z pewnością "kredyt oddłużeniowy", bowiem zadłużenie zostaje (zmienia się jedynie wierzyciel), a w praktyce ulega ona nawet i zwiększeniu (całkowita kwota do zapłaty = kapitał + koszty kredytowe). Należy zatem jeszcze raz podkreślić, że podstawowym założeniem konsolidacji jest zmniejszenie wydatków z tytułu płatności zobowiązań kredytowych, w sytuacji, kiedy nie ma innej możliwości redukcji podstawowych wydatków lub zwiększenia uzyskiwanych dochodów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy kredyt bez BIK jest możliwy?

Pierwsza pożyczka pozabankowa

Kredyt gotówkowy 15000 złotych. W jakim banku?