Dobry kredyt gotówkowy w banku
Jak wybrać najlepszy i jednocześnie najtańszy kredyt gotówkowy? O ile jest to możliwe, aby znaleźć taki kredyt gotówkowy, który by spełnił nie tylko Twoje oczekiwania, ale i był najtańszy.
Kredyt gotówkowy, a właściwie - pożyczka gotówkowa, to środki finansowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Zarówno na codzienne i niespodziewane wydatki, jak i na zaplanowane: remont mieszkania, zakup samochodu lub na wesele. Zanim jednak zdecydujesz się na ten jedyny bank, to warto jest wcześniej przeanalizować dostępne propozycje w bankach, a następnie porównać oferty kredytowe.
Na rynku jest w czym wybierać. W każdym miesiącu pojawiają się nowe propozycje, znajdziesz kredyty gotówkowe w promocji bez prowizji czy online do 200 tys. zł.
Kredyty gotówkowe to bardzo popularne i powszechne źródło finansowania, dostępne w bankach, jak i również w SKOK-ach. Z kredytu gotówkowego może skorzystać każdy konsument, który ma pełną zdolność do czynności prawnych, ukończył 18 lat (a niekiedy 21 lat), ma odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową w BIK (bez żadnych wpisów w bazach dłużników).
Co to oznacza, że jest to dobry kredyt gotówkowy? Dla większości klientów będzie to jak najtańszy kredyt, ale są i takie osoby, dla których ważne jest to, że wnioskować można bez wychodzenia z domu czy np. bank proponuje wakacje kredytowe.
Jeżeli jednak ma to być tańszy kredyt niż szybszy, to warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, które są związane bezpośrednio z ceną zaciąganego zobowiązania.
Dobry kredyt gotówkowy w banku, czyli tani kredyt
W jaki sposób, szybki łatwy, wybrać tani kredyt gotówkowy? Być może nie najszybszy, bo ważne jest porównanie ofert kredytów gotówkowych. Na to należy jednak poświęcić trochę czasu. Ale zdecydowanie warto to zrobić, kiedy chodzi o to, ile oddamy.
Ważny jest koszt całkowity kredytu gotówkowego. Na łączny koszt kredytowy wpływają następujące czynniki kosztowe:
- odsetki – bazą do ich wyliczania jest oprocentowanie nominale roczne kredytu,
- prowizja naliczana od wysokości kredytu (najczęściej jest procentowa),
- koszty i opłaty dodatkowe, np. ubezpieczenie.
Wszystkie te koszty nie muszą wystąpić razem, ale z pewnością będą to odsetki. Ich wysokość będzie zależeć nie tylko od wysokości oprocentowania kredytu gotówkowego, ale i od kwoty kredytu, czasu kredytowania, rodzaju rat oraz daty wypłaty kredytu i płatności rat.
Im dłuższy jest zatem czas spłaty, większy kredyt, to więcej zapłacimy odsetek i droższy będzie finansowanie.
Biorąc pod uwagę te czynniki, a przede wszystkim całkowity koszt kredytu, może szukać najlepszej oferty. Aby wybrać dobry kredyt gotówkowy w banku, czyli tani kredyt, należy porównać co najmniej 2 oferty przygotowane bezpośrednio dla nas przez banki. Mając dwie oferty, to z pewnością wskażesz ten kredyt gotówkowy, który ma niższy koszt całkowity, a tym samym jest tańszy. Przy trzech ofertach analiza kredytowa zajmie nieco więcej czasu, ale zwiększasz prawdopodobieństwo wybrania jeszcze korzystniejszej oferty dostępnej na rynku.
Komentarze
Prześlij komentarz